> ³ > > () >
().
 ().

() | -

(): XVIII, XIX
:
:
:
54 48'42.49"N, 27 44'11.18"E
Do Pana w.Szyszko z zapytaniem czy jest w pośiadaniu zdjęć rodzinnych czy coś mu muwi nazwisko SŁOTWINSKI ,ŚWIĘTORZECKI
proszę o kontakt każdego, kto może udzielić mi bliższych informacji na temat tego mauzoleum a także pochowanych w nim osob. Pozdrawiam
15 2007 1939 . ̳.
1990- , , . ., . 4 . . , . -- 2800 1996. ?
. . , , . , .
. .
Nazywam sie Marek Baranowski i moje korzenie wywodzą sie z Parafianowa. To tutaj urodził sie mój ojciec Konstanty Baranowski 1913r.Był synem Wincentego Baranowskiego ur, w Połocku i Jadwigi Dominiewskiej ur.w Parafianowie. Ciekaw jestem czy żyje ktoś spokrewniony z rodzina Baranowskich lub Dominiewskich, czy zachowały sie jakieś ślady po tych rodach Za każda informacje będę serdecznie wdzięczny.
Pozdrawiam
Marek Baranowski Poznań
www.baranowski.w.pl
W Gnieździłowie istniał w XVII kosciół katolicki. Prezentowana na zdjeciu kaplica ma wzmiankowania w dokumentach wizytacyjnych dek. połockiego z 1782 r. "w ogrodzie, ozdobnie zbudowana, w środku porzadek do odprawiania mszy św. majaca". Rozgraniczenie tego terenu na diecezje mińska i wileską (1849) pozostawiło kaplice w granicach parafii Dokszyce, jednakze później stan jej opisano jako "zrójnowany" (1851 r. Z czasem znalazła sie ona w parafii Parafianowo i opiekę nad nię sprawowała rodzina Koziełł Poklowskich. W 1899 r. kuroa wileska przydzieliła proboszczowi prawo odprawiania tu mszy sw i sprawowania sakramentów (m.in. chrztu św.).

*
*
*
*