> Мінская вобласць > Стаўбцоўскі раён > мястэчка Рубяжэвічы > Касцёл Святога Юзафа рамесніка
Рубяжэвічы. Касцёл Святога Юзафа рамесніка
Рубяжэвічы. Касцёл Святога Юзафа рамесніка

Рубяжэвічы | Касцёл Святога Юзафа рамесніка - Каментарыі

Год пабудовы (перабудовы): 1907-11
Каардынаты:
53° 41'39.20"N, 26° 52'10.45"E
Moja babcia Waleria z d. Hajdukiewicz urodziła się w Rubieżewiczach. Poślubiła Franciszka Klukowskiego. Tam też urodziły się ich dzieci: Irena (1925), Wanda (1926), Witold (1929) i Czesław (1933). Utrzymywaliśmy bliskie kontakty z rodziną Wysockich osiadłą w Szczecinie i Trzciance.
Chciałbym odwiedzić Rubieżewicze. Proszę o kontakt osoby poczuwające się do więzów rodzinnych lub znajomych.
Szukam korzeni i rodziny mojego dziadka, który urodzony był w Tanowie. Miał btata i siostrę (brat miał na imię Mikołaj). Prawdopodobnie nazywał się Antoni Matusewicz, ale po wojnie zawarł związek małżeński już jako Kazimierz Czaiński. Szukam wszystkich informacji, które pozwolą mi go przybliżyć. адказаць
Anyone researching roots in Rubezhevichy is most welcome to use the digital cemetery index http://www.graves.by/cemeteries/Rubezhevichy-christian-cemetery.html адказаць
Здравствуйте,в 2009 году Józef Skarulis искал родственников, родом из Тонава по фамилии Мишук. Может Вы знаете, как с ним связаться? Мои дедушка и бабушка по линии отца из тех мест, семья очень большая, у дедушки фамилия Мишук, у бабушки девичья фамилия была Тулейко адказаць
Sz. P. Wołoszko, proszę o kontakt na pwierzbowski (małpa) gmail.com. Moja rodzina również pochodzi z Nieszoty, w tym moja prababka Anna z Wołosewiczów Romanowicz, żona Waleriana Romanowicza. адказаць
WITAM
JESTEM WNUKIEM KAMILI KUZIOMKO Z DOMU CZERNIK
BABCIA POCHODZI Z MIEJSCOWOŚCI DOWNARY
ANTONI TUR BYŁ KREWNYM BABCI KAMILI
SZUKAM INFORMACJI O RODZINIE TURÓW I CZERNIKÓW
Z TEGO CO BABCIA MI OPOWIADA ANTONI TUR BYŁ NAJPRAWDOPODOBNIEJ BRATEM JEJ BABKI BABCIA MA JUŻ 99 LAT I ZAWODZI JĄ PAMIĘĆ
JEŻELI KTOŚ MA JAKIEŚ INFORMACJE BARDZO PROSZĘ O KONTAKT
przejaw@op.pl адказаць
Witam, moja matka to Maria Wołosewicz,siostra Józefa, Michała, Piotra.Znałem ich, znam ich dzieci i rodziny. Rodzice Józefa i Michała to Anna i Michał. Józef i Michał walczyli w Zgrupowaniu Nalibockim Ak . Byli ułanami w szwadronie Nurkiewicza.Więcej informacji po kontakcie mailowym, pozdrawiam serdecznie
Wiesław Biedulski
адказаць
Wołosewicz Józef ur.1913-
Wołosewicz Michał 1918- Nieszota

POSZUKUJĘ BLISKICH o nazwisku
WOŁOSEWICZ
zamieszkałych przed wojną w folwarku NIESZOTA lub opodal. POMOCY!
Proszę o KONTAKT ze mną Pana Przemysława Wierzbowskiego адказаць
szukam kontaktu z rodziną skarulis z Rubieżewicz i z siergiej Dubiniec z Rubieżewicz адказаць
A mój pradziadek Kazimierz Hajduk spędził w Rubieżewiczach całe życie, tutaj i został pochowany.
Ciekaw jestem z "których" Hajduków Pani jest?
Żoną Kazimierza była Amelia z domu Chmielewskich, a ojcem - Iwan Hajduk. адказаць
A mój dziadek spędził tam dzieciństwo i młodosc - Kazimierz Hajduk ( jego mama nazywała sie Sabina Hajduk)... адказаць
Urodziłem się w Rubieżewiczach w 1928 r. Ojciec mój Józef był organistą w parafialnym kościele . Miałem siostrę Ireną - 1920, Brata Mariana - 1922 , brata Juliusza -1924 r / wszyscy już nie żyją ?
Rubieżewicze odwiedzałem kilkakrotnie , na cmentarzy katolickim pochowani są : Babcia, Matka i Brat .
Od 17 lat po przez "Wspólnotę Polską " zajmują się pomocą humanitarna przekazywaną parafii i szkole .
Niestety ubywa i Darczyńców i moich przedwojennych koleżanek i kolegów , z którymi w 1995 roku odwiedziliśmy strony rodzinne . Efektem naszego pobytu była ufundowana tablica pamiątkowa wmurowana w cokół na terenie cmentarza kościelnego .
Osobiście utrzymuję kontakty telefoniczne z ks. R. Junikiem, dzięki któremu mój kościół parafialny jest pięknie odrestaurowany , z Jadzią Kolędo /zd. Bohdankiewicz/ z dyrektorem Szkoły p. Wandą Antonową , i p. Nellą Grigoriewą / zd Hajduk/
Im to i nie tylko , zawdzięczamy , że w Szkole jest nauczany język polski. działa Teatrzyk Młodego Aktora i szereg absolwentów ukończyło studia w Polsce .
Jeżeli ktoś chciałby nawiązać ze mną kontakt , lub podzielić się wspomnieniami ; to proszę pisać na mój adres mailowy .
Wszystkich Rubieżewiczan i mieszkańców okolicznych wsi - serdecznie pozdrawiam.
Zbigniew адказаць
Szukam informacji na temat rodziny Harastowicz, moja babcia urodziła się w 1916 roku w Rubieżewiczach, było ich dziesięciora, mój pradziadek nazywał się Antoni Harastowicz, prabacia Zofia Harastowicz z d. Zmaczyńska. Jeśli ktoś wie coś o tej rodzinie, czym się zajmowali itp. to proszę o odpowiedź адказаць
Piszę dla panna Aleksandra Kolędy !Dzień dobry,znam rodzinę Kołódzińskich!Mam kontakty,czekam!
Szukam rodziny mamy Kołodzińskich z Rubieżewicz.
Urodziłem się w Rubieżewiczach w 1953r, w 1958 przyjechaliśmy do Polski,zbieram informacje o rodzinie Kołodzińskich z Rubieżewicz,jak i o tym jak tam dojechać samochodem.Pozdrawiam.
Poszukuję rodziny Kołodzińskich z Rubieżewicz, ja urodziłem się w 1953r i mieszkaliśmy do 1958r,potem wyjechaliśmy do Polski,proszę o pomoc,pozdrawiam.
Urodziłem się w Rubieżewiczach w 1953r,poszukuję rodziny mamy Józefy Kołodzińskiej,mieszkałem w niedaleko kościoła .Proszę o pomoc.
Urodzilem się w Rubieżewiczach w 1953r.poszukuję rodziny mamy Józefy Kołodzińsiej,w 1958 roku wyjechaliśmy do Polski,ojciec Józef Kolęda pochodził z Iwieńca gdzie mial brata.Proszę o pomoc.
Witam,
To bardzo ciekawa wiadomość. Moja prababka nazywała się Anna Romanowicz z d. Wołosewicz. Obecnie zaczynam zbierać informacje o moich przodkach, a w sierpniu tego roku także wybieram się do Rubieżewicz i okolic.
W Słowniku Geograficznym Królestwa Polskiego i Innych Krajów Słowiańskich - wydany w latach 1880 -1902 przez Filipa Sulimierskiego jest następujący zapis:
" Ruczyn, dwa folwarki., powiat miński, jeden własność Chmielewskich od 1847 r., ma 6 3/4 włók, drugi własność Ćwirków, ok. 4 włók".
Witam! (jestem z Bialorusi, przepraszam za błondy)
Ja nie wiem nic ab Ignatowiczah, ale mój prapradziadek Boleslaw Jankowski mieszkał w folwarku Ruczyn. On zmiarł w 1942. Też tam mieszkali jego braty Józef i Stanislaw i ojcec Antoni. Syn Boleslawa Stanislaw Jankowski byl ostatnim mieszkancem folwarku, on wyjechal w 1963 roku w w. Downary.
Czy nie zna pani coś pra Jankowskich?
Witam, jestem wnuczką Wincentego Ignatowicza z Rubieżewicz (urodzony w Folwarku Ruczyn 21.09.1909; z zawodu kowal). Miał żonę Ewelinę z d. Tatarzycka (ur. 03.06.1912 w Zdanowiczach) oraz córkę Irenę (ur. 1939) i Annę (ur. 1940). W 1946 roku wyjechali do Polski.

Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które mają informacje o moich dziadkach :)
Witam wszystkich :)
Chyba mogę napisać- witam rodaków :)
A piszę, gdyż chciałbym nawiązać kontakt z osobami, które zamieszkiwały niegdyś w Folwarku Nieszota ( Ruczyn), są potomkami osób tam żyjących lub po prostu noszą to samo nazwisko, co ja :)
Planuję w następnym roku odwiedziny stron, z których się wywodzę.
Pozdrawiam wszystkich :)
Łukasz Wołosewicz
Огромное СПАСИБО за такой великолепный сайт!!!
Dziękuje za wiadomość i podaje mój adres E-mail dla dla Siergieja DUBIŃCA
Я живу в д. Рубежевичи. Работаю в д. Тоново. Хотел бы связаться с Юзефом Скарулисом (józef Skarulis)
Mieszkałem 7 km od Rubieżewicz w m. Tonowo / na chutorze/ w latach 1947-1963. do dnia dzisiejszego mile wspominam te okolice. W Mińsku, Simkowiczach, Tonowie nadal mieszka moja rodzina. Może ktoś się odezwie. Moja babcia Karolina pochodziła z rodziny Miszuk.
Byłem w Rubieżewiczach w sierpniu 2008 r. Piękna miejscowość i Kosciół! W 1938 r. brali tam ślub moi rodzice Józef i Maria z d. Jasiukiewicz ze wsi Igumienowszczyzna.Kościół był niestety zamknięty. Na placu przed Kościołem znajduje się symboliczna, wformie kamieni, mapa parafii Rubieżewicz. W granicach mapy ułożono 46 potężnych głazów z wyciętymi na każdym, napisem miejscowości wchodzącej w skład tej parafii. Mapę wykonano przy pomocy miejscowych firm rolnych na koszt państwa. Jest też stosowna tablica informacyjna o tym w języku białoruskim. Wygląd tej swoistej mapy sprawia imponujące wrażenie!Trudno uwierzyć, że zrobiła to bezinteresownie lokalna świecka władza białoruska!
Panie Tomaszu Tur! Warto pojechać do Rubieżewicz i naocznie ocenić dzieło Pana Przodka. Imponujące!Przed Kościołem,po lewej stronie od głównego wejścia na kamieniu z 1866 r. jest tablica poświęcona Antoniemu Tur, pomysłodawcy Kościoła, który, jakgłosi napis, trzy razy chodził piechotą do cara z prośbą o pozwolenie na jego budowę. Za zbiórkę podpisów i pieniędzy na budowę był on zesłany na Syberię. Po powrocie dopiął swego dzieła. W 1905 r. car wydał wreszcie zgodę na jego budowę lecz postawił warunek: ma być duży i wybudować go w trzy lata. Tablicę tę ufundowali "Potomkowie" w 1997 r. Kościół wybudowano w latach 1907 - 1910.Poszukuję informacji o rodzinie Łoś i Jasiukiewicz. Mieszkali w Małej i Dużej Igumienowszczyźnie. W 1958 roku rodzice wyjechali do Polski.
Dysponuję zdjęciami z pobytu na Kresach!
Moja mama Genowefa z domu TRYZNA pochodziła z Rubieżewicz.Mój dziadek CYPRIAN również budował ten kośćiół.Ciekawe czy stoi jeszcze dom rodzinny mojej mamy.Może ktoś mi napisze?
Jestem praprawnukiem AntoniegoTura który przysłużył się przy budowie koscioła św.Józefa iku jego pamięci stoi głaz przed świątynią.Cieszę się że mogę obejrzeć te zdjęcia z Rubieżewicz,ponieważ nigdy tam nie byłem,pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie
Poszukuje pamiątek i korzeni mojej rodziny.
Moi dziadek Emil a babcia Helena z domu Warwanowicz.
Zamieszkiwali w Rubieżewiczach.
W dniu 14 kwietnia 1926 r. w kościele w Rubieżewiczach ks.Jan Tarasiewicz z ks.asystującym Aleksandrem Kulpekszą udzielił ślubu Andrzejowi Mrozowi s. Jana lat 30 i Antoninie Waraksa c.Władysława l.20.
poszukuję swoich przodków urodzonych we wsi różanka o nazwisku sobolewski. mój dziadek miał na imię piotr a ojciec wiktor urodzony 17 08 1924
Chociaż jestem od Was kilometrów wiele, tym opłatkiem w mślach z Wami sie podzielę. Boże Narodzenie 2007 rok
z okazij świąt Bozego Narodzenia składam wam drodzy Rodacy życzenia milośći , spokoju i wszelkiego dobra- wasz rodak

Дадаць паведамленне

*
*
*
*