> ³ > > () >
().
 ().

() | -

Moj dziadek Stefan Mleczko w 1939 roku by Zawiadowca Odcinka Sygnalowego w Krolewszcyznie. Czy Panstwo macie jakies informacje o nim albo jego rodzine?
Moja mama z domu Łukaszewicz (Łukasiewicz) i jej rodzice Olimpia i Stanisław też mieszkali w Królewszczyźnie. Mam pytanie do Pana Rafała Graczyka. Czy pana dziadek Kazimierz Świąder po wojnie nie mieszkał w Szczecinie?
Panie Rafale Graczyk, moja mama Janina Orłowska mieszkała w Królewszczyźnie. Wspominała, że zawiadowcą był pan Świątek (oczywiście pomyliła nazwiska, fonetycznie brzmią podobnie),mówiła, że mieszkali nad stacją. Może ma pan jakieś zdjęcia z tamtych stron ? tita1957@interia.pl
Witam
Mój dziadek Kazimierz Świąder(1906) był przed wojną zawiadowcą stacji w Królewszczyżnie. Moja babcia Jadwiga (1906) była nauczycielką w miejscowej szkole. Moja mama Danuta (1936) urodziła sie w Królewszczyśnie.Mieszkała tam z siostrą Krystyną (1935) i moją prababcią Martyną do końca wojny. Dziadka zesłali na sybir w 1940, skad z Andersem przez Afryke, Monte Casino i Anglie wrócił do kraju w 1948.
Pozdrawiam
Moja mama też pochodzi z Królewszczyzny,nazywa się Janina Orłowska,miała siostrę Jadwigę i brata Edwarda.Ojciec mojej mamy Stanisław był urzędnikiem kolejowym.Mieszkali koło szkoły,w czasie wojny została zburzona.W Królewszczyżnie została Frania Orłowska kuzynka mojego dziadka Stanisława Orłowskiego.Frania miała siostrę Stasię po mężu Pil. Moja mama Janina Orłowska pozdrawia całą Królewszczyznę bardzo tęskni za nią! Teraz mieszka 50 km od Wrocławia.
Jestem bardzo wdzięczny panu K.Szytalowi za zdjęcia z Krolewszczyzny . Próbuję przypomnieć dzieciństwo,

Bardzo dziekujęPozdrawiam

Z.Saicki
*
*
*
*